Grzybica Paznokci

Grzybica paznokci może towarzyszyć grzybicy stóp i dłoni, a także innym postaciom grzybicy skóry. Grzybica u stóp ujawnia się w postaci wykwitów (pęcherzyków, grudek, czy strupków.  Naskórek między palcami rozmięka i ulega złuszczeniu wywołując świąd. Stąd, krótka droga do zarażenia paznokci.

Objawy grzybicy paznokci ujawniają się przez zabarwienie paznokcia, który ulega brązowieniu i w bardzo łatwy sposób się kruszy, a naskórem pod popękanym brzegiem paznokcia ulega zrogowaceniu. Zmiany te mogą i zazwyczaj utrzymują się bardzo długo i stanowią poważne utrudnienie w codziennym życiu osoby zakażonej.

Przyczyną grzybicy paznokci może być zakażenie w wyniku przebywanej grzybicy skóry stóp i dłoni, bądź przez korzystanie z publicznych basenów, łaźni, czy używając cudzego obuwia (wypożyczone buty narciarskie).

Leczenie grzybicy paznokci, oprócz stosowanych produktów polega na higienie osobistej (używaniu swojego ręcznika, częstej zmiany dokładnie pranych skarpetek). Do tego możemy również zaliczyć noszenie przewiewnych butów, a stare możemy wyrzucić gdyż ich odgrzybienie jest praktycznie nie możliwe. Należy również często myć dywaniki, wannę, pościel, czy często wymianiać szczoteczki do zębów.

Kuracja na grzybicę paznokci (linki):

  1. ParaProteX – “niszczyciel grzybów”. Stosuj 3 razy dziennie po 2 tabletki. Rano i wieczorem przed posiłkiem, w południe po posiłku.
  2. Ac Zymes – naturalna flora bakteryjna, utrudnia rozwój grzybów. Stosujemy 3 razy dziennie po 2 tabletki przed posiłkiem.
  3. Garlic Caps – naturalny czosnek w kapsułkach, od lat stosowany w walce z grzybem. Stosujemy 2 kapsułki na noc. Specjalne żelowe kapsułki ominą nieprzyjemny zapach z ust!

WSZYSTKIE TE PRODUKTY MOŻNA ZAMÓWIĆ W ZESTAWIE (link):

UWAGA! Produkty firmy CaliVita są w 100% pochodzenia naturalnego.